Zmarł dr Wiesław Kaprowski

Dr Wiesław Kaprowski był absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, w którym w 1955 r. uzyskał tytuł magistra geografii w zakresie kartografii. W latach 1953–1961 był asystentem prof. Stanisława Pietkiewicza, a po uzyskaniu pierwszego w Katedrze Kartografii stopnia doktora adiunktem do 1965 r.

Dr Wiesław Kaprowski był inicjatorem utworzenia w 1964 r. i pierwszym przewodniczącym Sekcji Kartograficznej Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Geograficznego, w latach 1972–1978 sekretarzem Komisji Kartograficznej PTG, a w latach 2000–2003 sekretarzem Oddziału Kartograficznego PTG. Był także inicjatorem reaktywowania Polskiego Przeglądu Kartograficznego wydawanego w Warszawie od 1969 roku.

Dr Wiesław Kaprowski był wieloletnim nauczycielem geografii w warszawskich szkołach średnich, a po 1995 r. adiunktem i profesorem w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Warszawie.