ODYSSEUS II – Europejski Konkurs Kosmiczny

Odysseus II realizowany jest w ramach programu Horyzont 2020 przez konsorcjum 14 europejskich instytucji: instytutów naukowych, agencji kosmicznych, uniwersytetów i dużych przedsiębiorstw działających w sektorze kosmicznym. Koordynatorem projektu na terenie Polski, Litwy, Łotwy i Estonii jest Centrum Badań Kosmicznych PAN. Przedsięwzięcie kierowane jest do uczniów i studentów w wieku od 7 do 22 lat i jest w całości finansowane przez Komisję Europejską. Konkurs jest bezpłatny, jest realizowany na terenie całej Unii Europejskiej, a jego obecny cykl rozpoczął się 1 września 2016 i zakończy się w lipcu 2017. Zapraszamy do udziału w konkursie. Dla zwycięzców przewidziane są  atrakcyjne nagrody (Odyseuss_II_notatka_prasowa).