Dr Eugeniusz Gil

w 79 roku życia, zmarł dr Eugeniusz Gil,
wieloletni pracownik i kierownik Stacji Badawczej IGiPZ PAN
w Szymbarku koło Gorlic.

Kontakty pracowników i doktorantów naszego Zakładu z doktorem Eugeniuszem Gilem trwały od lat 70-siątych, w Szymbarku realizowane były wspólne programy badawcze, organizowane kolejne Konferencje Fotointerpretacji i Teledetekcji, spotykaliśmy się również corocznie na organizowanym, na Stacji w latach 1995-2012, kursie terenowym „Zintegrowane Techniki Pomiarowe Środowiska” dla studentów MSOŚ UW oraz na kursach terenowych dla studentów WGSR UW specjalizacji kartografia oraz teledetekcja.
Z przyjemnością spotykaliśmy się na Stacji, z jej Gospodarzem, w rodzinnej atmosferze którą stwarzał, dyskutowaliśmy o historii regionu i o prowadzonych na Stacji badaniach. Dr Eugeniusz Gil pozostanie w naszej pamięci na zawsze.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się 28 stycznia 2019 r. w Górze Ropczyckiej.