Zagraniczne staże naukowe

Dzięki Zintegrowanemu Programowi Rozwoju Uniwersytetu Warszawskiego nasze Doktorantki mogły odbyć zagraniczne staże naukowe.

Na przełomie września i października Katarzyna Słomska przebywała na University of Wisconsin-Madison w USA, gdzie pracowała nad rozprawą doktorską pod opieką dr. Roberta E. Rotha. Ponadto wzięła udział w NACIS 39th Annual Meeting, gdzie wygłosiła referat pt. „Users’ digital competences vs. map medium preferences” przygotowany wspólnie dr Izabelą Gołębiowską. Wystąpienia z konferencji można obejrzeć na kanale YouTube NACIS

Przez cały listopad nasza doktorantka, Karolina Sielicka, przebywa na Uniwersytecie w Zurychu, gdzie prowadzi badania do swojej pracy doktorskiej. Na Wydziale Geografii UZH ma możliwość uczestniczenia w wykładach i spotkaniach naukowych. Głównym celem jest nawiązanie współpracy z zespołem prof. Roberta Weibela. Alpejskie powietrze oraz szwajcarskie sery znacznie ułatwiają prace badawcze.