4EU+

Od maja 2019 r. Uniwersytet Warszawski reprezentowany przez członków naszego Zakładu współpracuje z Uniwersytetem Karola w Pradze oraz Uniwersytetami w Kopenhadze i Heidelbergu w ramach Sojuszu 4EU+. Wspólny projekt w ramach obszaru flagowego Biodiversity and sustainable development pt. Landcover monitoring with emphasis on vegetation under the climatic change pressure using multitemporal and multisource remote sensing data fusion ma na celu współpracę uczelni w zakresie rozwoju metod teledetekcyjnych wykorzystujących dane wielosensorowe oraz wieloczasowe, zastosowanie tych danych i metod do badania dynamiki ekosystemów wrażliwych na zmiany klimatu, a także pozyskiwanie i analizę szczegółowych parametrów dotyczących roślinności.

5 grudnia w godz. od 9.00 do 11.30 w dawnej Bibliotece Uniwersyteckiej odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące działań zaplanowanych dla Uniwersytetu Warszawskiego w ramach Sojuszu 4EU+ oraz projektu „Uniwersytety Europejskie”.