GIS Day 2022 – GIS w Stolicy

W dniu 23.11.2022 odbyła się już dziesiąta edycja GIS Day organizowana wspólnie przez warszawskie uczelnie, w tym od początku nasze Koło Naukowe Geoinformatyki i Teledetekcji UW. Tegoroczna edycja odbyła się na Wojskowej Akademii Technicznej i poza naszymi Kołowiczami organizowali ją GeoPixel WIG WAT, Stowarzyszenie Studentów GiK PW 'GEOIDA’ i SKN Geografii Ekonomicznej i Badań Regionalnych SGH. 

Wśród prelegentów znalazły się dwie reprezentantki naszego Zakładu – dr Jolanta Korycka-Skorupa z wystąpieniem na temat wizualizacji kartograficznej, wyjaśniającym, jak GIS może pomóc mapie, oraz dr inż. Adriana Marcinkowska-Ochtyra z prezentacją na temat nowego kursu e-learningowego pokazującego potencjał wykorzystywania serii czasowych danych teledetekcyjnych w badaniach środowiskowych.

Wydarzenie jak zwykle cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, uwzględniając słuchaczy, prelegentów, stoiska oraz reprezentantów kół naukowych znalazło się na nim około 450 osób. Kolejna edycja wspólnych warszawskich obchodów GIS Day już za rok.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogólne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.