Sukces naszych Kołowiczek

W dniu 12.12. odbył się finał Telethonu przeprowadzonego w ramach obchodów Dnia Teledetekcji organizowanego już po raz 20 przez Stowarzyszenie Studentów Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej „GEOIDA”. Celem konkursu było zaprezentowanie nowatorskiego rozwiązania dla danych teledetekcyjnych i fotogrametrycznych, pozwalających na rozwiązanie istotnych problemów, stanowiących wzywania dla współczesnego świata. Przedstawicielki naszego Koła – Bozhena Omelianska i Karolina Zdunek przedstawiły swój projekt Deep Breath Cities wychodzący naprzeciw problemom wielkich miast w świetle zmian klimatu. Dziewczyny wskazały wyzwania, z którymi zmaga się teraz większość miast, zwłaszcza w okresie letnim, czyli ekstremalnie podwyższonymi temperaturami i słabą sytuacją ekologiczną, co stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia ich mieszkańców, a także zaprezentowały rozwiązania bazujące na ogólnodostępnych danych teledetekcyjnych. Projekt zajął drugie miejsce, jako innowacyjny pomysł oraz użyteczny w kontekście rozwoju nauki i technologii, z czego bardzo się cieszymy i jesteśmy dumni! 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogólne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.