Wizyta na Politechnice w Blekinge (BTH – Blekinge Institute of Technology)

W dniach 22-27.05.2023 r. dr inż. Izabela Karsznia odbyła wizytę w Zakładzie Informatyki (Department of Computer Science – DIDA, na Wydziale Informatycznym na Politechnice w Blekinge (Blekinge Institute of Technology) w  Szwecji.

Wizyta była okazją do poprowadzenia zajęć dydaktycznych, a także wymiany doświadczeń i zainteresowań naukowych. W ramach wizyty odbyło się seminarium, na którym dr inż. Izabela Karsznia zaprezentowała badania prowadzone w naszej jednostce z zakresu wykorzystania sztucznej inteligencji oraz teorii grafów do optymalizacji redakcji map w skalach małych. W seminarium uczestniczyli także pracownicy Zakładu Planowania Przestrzennego w Blekinge.

Wizyta została realizowana w ramach programu Erasmus STA.