GIS Day 2023 – GIS w Stolicy

W dniu 23 listopada, jak co roku, nasze Koło Naukowe Geoinformatyki i Teledetekcji współorganizowało GIS Day 2023 – GIS w Stolicy. Tegoroczna edycja była poświęcona wykorzystaniu technologii geoinformacyjnych w szeroko pojętej gospodarce przestrzennej, główne tematy koncentrowały się wokół cyfryzacji w planowaniu przestrzennym, GISu w kreowaniu przestrzeni rekreacyjnej oraz ochronie przyrody i środowiska. Wśród prelegentów znalazł się dr Wojciech Pokojski z naszego Zakładu, który przybliżył zagadnienie dotyczące wykorzystania narzędzi GIS do wyboru lokalizacji inwestycji z uwzględnieniem elementów środowiska przyrodniczego.

Głównym organizatorem tegorocznej edycji było Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej przy SGGW w Warszawie, a poza naszym Kołem współorganizatorami były także: Koło Naukowe Leśników Sekcja Geomatyki Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Politechniki Warszawskiej, Koło Naukowe „Liderzy Bezpieczeństwa” Akademii Pożarniczej, Koło Naukowe Studentów GeoPixel Wojskowej Akademii Technicznej, Koło Naukowe Studentów „Rozpoznanie Obrazowe” Wojskowej Akademii Technicznej, Stowarzyszenie Studentów Wydziału Geodezji i Kartografii GEOIDA Politechniki Warszawskiej, Studenckie Koło Naukowe Geografii Ekonomicznej i Badań Regionalnych Szkoły Głównej Handlowej.

Wszystkim zaangażowanym w organizację składamy szczere gratulacje ! Więcej szczegółów na stronie wydarzenia oraz profilu na Facebooku.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogólne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.