Nowa doktorantka w naszym zespole

Z radością dzielimy się świetną wiadomością: od 1 października br. studia doktoranckie rozpocznie mgr Marta Solarz, która będzie realizowała temat „Możliwości zastosowania GenAI do opracowania i ewaluacji map statystycznych” pod opieką dr hab. Izabela Gołębiowskiej, prof. UW. Pani Marta zakończyła z wyśmienitymi wynikami rekrutacje w Szkole Nauk Społecznych oraz Międzydziedzinowej Szkole Doktorskiej. Finalnie zdecydowała, że będzie uczestniczką Międzydziedzinowej Szkoły Doktorskiej, podtrzymując tradycję interdyscyplinarnej edukacji i działań naukowych po ukończeniu studiów licencjackich i magisterskich w ramach Międzywydziałowych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych.
W projekcie doktorskim p. Marta będzie wykorzystywać swoje zainteresowania i doświadczenie programistyczne, aby sprawdzić, na ile generatywna sztuczna inteligencja może „wygenerować” poprawną mapę tematyczną, a także ocenić i zarekomendować poprawię już istniejącej mapy. Będzie zatem oceniać możliwości istniejących modeli GenAI w zakresie kartografii tematycznej, ale także opracuje własne modele AI kładąc nacisk na stosowanie zasad metodyki kartograficznej. Praca będzie realizowana interdyscyplinarnie: w geografii społeczno-ekonomicznej jako dyscyplinie wiodącej oraz w naukach ścisłych i przyrodniczych (w dyscyplinie informatyki).

Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy, życzymy satysfakcji z eksploracji naukowych, a przede wszystkim serdecznie witamy w naszym zespole!