III Akademickie Mistrzostwa Geoinformatyczne

W dn. 29-31.05.2019 r. w Krakowie odbędą się III Akademickie Mistrzostwa Geoinformatyczne – GIS Challenge 2019.  Jest to inicjatywa środowiska akademickiego skierowana do studentów kształcących się na kierunkach geoinformatycznych oraz innych, wykorzystujących systemy informacji geograficznej na uczelniach wyższych. Bardzo serdecznie zapraszamy naszych studentów do udziału w tym wydarzeniu.

Zaszufladkowano do kategorii Ogólne | Możliwość komentowania III Akademickie Mistrzostwa Geoinformatyczne została wyłączona

Dr Eugeniusz Gil

Z głębokim żalem zawiadamiamy,
że 25 stycznia 2019,
w 79 roku życia, zmarł dr Eugeniusz Gil,
wieloletni pracownik i kierownik Stacji Badawczej IGiPZ PAN
w Szymbarku koło Gorlic.

Kontakty pracowników i doktorantów naszego Zakładu z doktorem Eugeniuszem Gilem trwały od lat 70-siątych, w Szymbarku realizowane były wspólne programy badawcze, organizowane kolejne Konferencje Fotointerpretacji i Teledetekcji, spotykaliśmy się również corocznie na organizowanym, na Stacji w latach 1995-2012, kursie terenowym „Zintegrowane Techniki Pomiarowe Środowiska” dla studentów MSOŚ UW oraz na kursach terenowych dla studentów WGSR UW specjalizacji kartografia oraz teledetekcja.
Z przyjemnością spotykaliśmy się na Stacji, z jej Gospodarzem, w rodzinnej atmosferze którą stwarzał, dyskutowaliśmy o historii regionu i o prowadzonych na Stacji badaniach. Dr Eugeniusz Gil pozostanie w naszej pamięci na zawsze.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się 28 stycznia 2019 r. w Górze Ropczyckiej.

Zaszufladkowano do kategorii Ogólne | Możliwość komentowania Dr Eugeniusz Gil została wyłączona

Seminarium kartograficzne OK PTG i ZGKiT

W środę 16.01.2019 r. w sali 8, w godz. 15 00 −16 30 odbędzie się ostatnie w tym semestrze seminarium Oddziału Kartograficznego Polskiego Towarzystwa Geograficznego oraz Zakładu Geoinformatyki, Kartografii i Teledetekcji Uniwersytetu Warszawskiego. 
Będzie to wystąpienie mgr Macieja Zycha i mgr inż. Katarzyny Medolińskiej, przedstawicieli Głównego Urzędu Statystycznego pt. Atlasy statystyczne województw i PolskiSerdecznie zapraszamy.

Zaszufladkowano do kategorii Ogólne | Możliwość komentowania Seminarium kartograficzne OK PTG i ZGKiT została wyłączona

Boże Narodzenie 2018

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
naszym Przyjaciołom, Współpracownikom i Studentom
życzymy pięknego rodzinnego czasu, dużo zdrowia,
wszelkiej pomyślności i samych radosnych chwil
w nadchodzącym Nowym Roku 2019.

Zaszufladkowano do kategorii Ogólne | Możliwość komentowania Boże Narodzenie 2018 została wyłączona

Wizyta studentów na wystawie dawnych map w Zamku Królewskim

 

Dnia 20 grudnia 2018 studenci pierwszego i drugiego roku specjalności Geoinformatyka, kartografia, teledetekcja wraz z pracownikami i doktorantami Zakładu odwiedzili wystawę „Piękne i rzadkie – najsłynniejsze mapy I Rzeczypospolitej z kolekcji dr. Tomasza Niewodniczańskiego” zorganizowanej w dostojnych wnętrzach Biblioteki Królewskiej na Zamku Królewskim. Wystawa prezentuje 45 dawnych map i jest kolejnym przedstawieniem najsłynniejszych map I Rzeczypospolitej z kolekcji dr. Tomasza Niewodniczańskiego. Wystawa powstała z okazji XXXII Ogólnopolskiej Konferencji Historyków Kartografii, która odbyła się na Zamku Królewskim.

Wizyta odbyła się dzięki gościnności Pana dr. Kazimierza Kozicy (stojący na lewo od portretu dr. Niewodniczańskiego), organizatora wystawy, a jednocześnie dawnego współpracownika dr. Tomasza Niewodniczańskiego. W czasie wizyty wysłuchaliśmy ciekawego wykładu, w trakcie którego Pan Doktor przybliżył nam każdy eksponat wystawy, niejednokrotnie zdradzając ciekawostki dotyczące map dawnych.

Wystawa będzie otwarta do 31 grudnia 2018 roku i szczerze zachęcamy do jej odwiedzenia.

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Możliwość komentowania Wizyta studentów na wystawie dawnych map w Zamku Królewskim została wyłączona