GIS Day 2014 na Uniwersytecie Warszawskim, czyli „GIS w Stolicy – Wymiary współczesności”

W dniu 21 listopada 2014 r. w Starej Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się trzecia edycja konferencji ,,GIS w Stolicy”, której  hasło  brzmiało: „GIS – Wymiary współczesności”. Obchody konferencji z okazji Światowego Dnia Systemów Informacji Geograficznej połączono z rocznicą 50-lecia nauczania teledetekcji na Uniwersytecie Warszawskim. Gospodarzem było Koło Naukowe Geoinformatyki i Teledetekcji Uniwersytetu Warszawskiego, jednak w organizacji tego wydarzenia brały udział także inne jednostki naukowo-badawcze z Warszawy.

Świętowanie GisDay’a poprzedzone zostało grą miejską pt.; „Budowniczowie współczesności”, która miała miejsce w warszawskim Mariensztacie. W samej konferencji wzięło udział ponad 900 osób, zarówno studentów, przedstawicieli firm i instytucji wykorzystujących w swoich badaniach GIS, jak i licealistów dla których przygotowane zostały liczne atrakcje. Poszczególne sesje referatowe przedstawiały zastosowania GIS „pod, na i nad ” powierzchnią ziemi. W czasie przerw kawowych zrealizowanych zostało wiele konkursów z cennymi nagrodami oraz pokazów specjalistycznego sprzętu geoinformatycznego. Możliwe było również odwiedzenie stoisk firm i instytucji, które  prezentowały swoje osiągnięcia. Konferencję zakończyły warsztaty z oprogramowania GIS.

Serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie i zapraszamy na kolejną edycję „GIS w Stolicy”! Zachęcamy również do zapoznania się z galerią zdjęć znajdującą się na profilu wydarzenia (https://www.facebook.com/giswstolicy).