Międzynarodowa Konferencja Geografów Historycznych

W dniach 15.07-20.07.2018 pracownicy oraz doktoranci ZGKiT byli zaangażowani w 17 Międzynarodową Konferencję Geografów Historycznych organizowaną wspólnie przez Uniwersytet Warszawski oraz Instytut Historii PAN. Osoby związane z naszym zakładem były odpowiedzialne za organizację tego wydarzenia, a także prowadzenie sesji tematycznych (Izabela Gołębiowska, Jolanta Korycka-Skorupa, Katarzyna Słomska, Tomasz Panecki). Wygłoszone zostały referaty, których autorami byli pracownicy, doktoranci i studenci ZGKiT:

1. Izabela Gołębiowska, Jolanta Korycka Skorupa, Tomasz Nowacki: Temporal changes – how to present them on maps?
2. Izabela Karsznia, Szczepan Cegiełko: Analysis of changes in built-up areas and tram lines course of Lviv between 1932 and 2016;
3. Jolanta Korycka-Skorupa, Jacek Pasławski: Beginnings of the choropleth mapping;
4. Katarzyna Słomska: Is a perfect match possible? – choice of a basemap for a historical map.

Obrady, które miały miejsce w gmachu Starego BUWu pozwoliły na rozpowszechnienie prowadzonych przez nas badań oraz nawiązanie nowych kontaktów. W konferencji – jako wolontariusze – brali udział także studenci Wydziału, którym serdecznie dziękujemy za pomoc!