Przyznanie stypendium konferencyjnego studentce naszej specjalności p. Idze Ajdackiej

Z przyjemnością informujemy, że laureatką konkursu na stypendium konferencyjne w ramach 13. czesko-polsko-słowackiego seminarium geograficznego w Kostelcu nad Ohrą (Czechy) została studentka II roku naszej specjalności Iga Ajdacka.
W swoim wystąpieniu pt. The use of data enrichment to improve map specifications and river selection at small scales, Iga opowie jak wykorzystać wzbogacenie danych, aby wspomóc kartografa w efektywnej redakcji map.
Dodajmy też, że badania Igi prowadzone są na potrzeby pracy magisterskiej, będącej częścią projektu badawczego finansowanego przez NCN pt. Optymalizacja redakcji osadnictwa oraz sieci dróg w skalach przeglądowych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji oraz teorii grafów (kierownik projektu: dr inż. Izabela Karsznia)  realizowanego w naszym Zakładzie.
Serdecznie gratulujemy!