Kontynuacja współpracy z Uniwersytetem Gustava Eiffela w zakresie generalizacji kartograficznej

W dniach 26.06.2023 – 07.07.2023 na stażu naukowym przebywała w naszym Zakładzie Bérénice Le Mao. Bérénice prowadzi badania z zakresu generalizacji sieci rzecznej pod opieką dr hab. Guillaume Touya, na Uniwersytecie Gustava Eiffela w Paryżu oraz Narodowym Francuskim Instytucie Geograficznym – IGN. Praca doktorska realizowana jest w ramach grantu ERC, którym kieruje dr hab. Guillaume Touya.

Staż stanowił kontynuację współpracy naukowej z Uniwersytetem Gustava Eiffela w Paryżu.  Wizyta związana z realizacją projektu badawczego z zakresu automatycznej generalizacji prowadzonego w naszej Katedrze, była doskonałą okazją do wspólnej pracy oraz zaawansowania prowadzonych badań.