I Kongres Geoinformacyjny w Krakowie

W piątek zakończył się I Kongres Geoinformacyjny, który odbył się w Krakowie w dniach 25-27 października 2023 roku. Wydarzenie organizowane było przez szereg towarzystw naukowych związanych z pozyskiwaniem, analizą, wizualizacją informacji przestrzennej, czyli: Polska Akademia Umiejętności – Komisja Geoinformatyki, Polskie Towarzystwo Fotogrametrii i Teledetekcji, Polskie Towarzystwo Geograficzne – Oddział Kartograficzny, Polskie Towarzystwo Geograficzne – Oddział Teledetekcji, Polskie Towarzystwo Informacji Przestrzennej, Stowarzyszenie Geodetów Polskich oraz Stowarzyszenie Kartografów Polskich. 

Nasz Zakład reprezentowała dr hab. Izabela Gołębiowska, która wygłosiła referat na temat aktualnych wyzwań badawczych geowizualizacji oraz prowadziła – wspólnie z prof. dr. hab. Zbigniewem Zwolińskim oraz dr. hab. Dariuszem Dukaczewskim, prof. IGiK – sesję referatową poświęconą kartograficznym obliczom geoinformacji. 

Kongres cieszył się dużą frekwencją: uczestniczyło w nim prawie 300 uczestników, wygłoszono 79 referatów w 20 sesjach i zaprezentowano 64 postery. Po bliższe informacje zapraszamy na stronę Kongresu oraz profilu Facebook wydarzenia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogólne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.