III Ogólnopolska Konferencja Studentów Geoinformatyki i Teledetekcji

W dniu 30 października 2023 odbyła się III edycja Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Geoinformatyki i Teledetekcji pt. 'Współczesne wyzwania geoinformatyki’ organizowana przez Koło Naukowe Geoinformatyki i Teledetekcji UW. Dzień pełen był ciekawych prezentacji, dyskusji i inspirujących spotkań, odpowiadających na wyzwania współczesnej geoinformatyki. Konferencję rozpoczął wykład gościa, dr Gregorego Giuliani (UNEP-GRID-Geneva), a następnie odbyły się trzy kolejne sesje referatowe, w których studenci a także firmy i instytucje związane z geoinformatyką prezentowały swoje dokonania.
Spośród wszystkich bardzo zróżnicowanych i niezwykle inspirujących prezentacji Jury wyłoniło trzech wyjątkowych studentów, którzy otrzymali nagrody od sponsorów:
– Paweł Goncikowski (PW), laureat nagrody Esri Polska
– Adrian Nowacki (UAM), laureat nagrody Polskiego Konsorcjum Inwentaryzacyjno- Geodezyjnego (PKIG)
– Aram Takmadżan (UW), laureat nagrody MGGP Aero.

Wygranym, wszystkim prelegentom, firmom i instytucjom zaangażowanym w udział w konferencję, a także Organizatorom serdecznie gratulujemy!