2 lata Zakładu Geoinformatyki, Kartografii i Teledetekcji

01.09.2016 mija 2 lata od powołania na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych UW Zakładu Geoinformatyki, Kartografii i Teledetekcji, który powstał z połączenia Zakładu Kartografii z Zakładem Geoinformatyki i Teledetekcji. W tym czasie wypromowano 40 licencjuszy i 38 magistrów oraz przyjęto dwie osoby na studia doktoranckie. Obecnie w Zakładzie 10 osób realizuje swoje prace doktorskie. W tym okresie pracownicy i doktoranci Zakładu opublikowali 15 artykułów w czasopismach naukowych posiadających współczynnik Impact Factor (IF), a 3 kolejne artykuły są zatwierdzone do druku. 31 artykułów zostało opublikowanych w czasopismach z listy B MNiSW. Pracownicy, doktoranci i studenci brali również udział w w 6 projektach naukowych (w tym, w trzech międzynarodowych) jako kierownicy lub wykonawcy, cztery projekty są w dalszym ciągu realizowane. W ciągu minionych dwóch lat przedstawiciele Zakładu Geoinformatyki, Kartografii i Teledetekcji aktywnie uczestniczyli w międzynarodowych (17 referatów, 20 posterów) i krajowych (48 referatów, 10 posterów) konferencjach naukowych.
Efektem aktywności na polu naukowym i zaangażowania w dydaktykę na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych są otrzymane przez pracowników i doktorantów naszego Zakładu nagrody i stypendia.