Seminarium Międzynarodowej Asocjacji Kartograficznej w naszym Zakładzie

Początek września to intensywny czas dla naszych kartografów. W sobotę, 7 września na naszym Wydziale odbyło się międzynarodowe seminarium 2024 ICA Workshop on AI, Geovisualization, and Analytical Reasoning ⬩ CartoVis24, czyli wydarzenie organizowane przez nasz Zakład przy współpracy z Komisjami Międzynarodowej Asocjacji Kartograficznej (MAK): Commmissions on Cognitive Issues in Geographic Information Visualization, Geovisualization, and User Experience (UX), a także grupy roboczej the ICA Next Generation Cartographers. Były to warsztaty poprzedzającej regionalną konferencję EuroCarto w Wiedniu.

Seminarium ściągnęło liczne grono kartografów i geoinformatyków z różnych zakątków świata, wygłoszono ponad 30 referatów o tematyce związanej z wykorzystaniem AI w kartografii, geowizualizacją i analityką geowizualną. Po referatach zaprosiliśmy naszych gości do podziwiania panoramy Warszawy z dachu BUWu, a także na chwile relaksu na barce na brzegu Wisły.

Co bardzo nas cieszy, referaty wygłosili także absolwenci i doktoranci WGSR UW. Mogliśmy również liczyć na cenną pomoc naszych studentów w pracach organizacyjnym – za co serdecznie dziękujemy!