Zaproszenia na specjalnie zebranie otwarte OK PTG i naszego Zakładu – 6 września 2024

Zapraszamy na specjalne otwarte seminarium Oddziału Kartograficznego Polskiego Towarzystwa Geograficznego oraz Zakładu Geoinformatyki, Kartografii i Teledetekcji Uniwersytetu Warszawskiego, które odbędzie się 6 września 2024 o godz. 15.00.

Będziemy mieli okazję wysłuchać wyjątkowych gości aktywnie działających w Międzynarodowej Asocjacji Kartograficznej (MAK), trzech kartografów z trzech kontynentów:
Dr Amy Griffin (RMIT University in Melbourne, Australia, Vice-Prezydent MAK),
Prof. Arzu Çöltekin (FHNW, Szwajcaria, Przewodnicząca Komisji Geowizualizacji MAK),
Prof. Robert Roth (University of Wisconsin-Madison, USA, Przewodniczący Komisji UX MAK).

Goście wygłoszą trzy referaty prezentując swoje działania naukowe:
Where there’s smoke, there’s fire: Reflections on mapping fire in Australia, Amy Griffin,
Representing the 3d dimension in spatial sciences – from visualizing terrain to designing XR experiences, Arzu Çöltekin,
MapStudy: An open source research tool for improving the design of interactive and online maps, Robert Roth.

Poniżej przedstawiamy informacje o treści referatów oraz informacje o naszych gościach.

Uczestników zapraszamy na Krakowskie Przedmieście 30 do sali 111, a chętnych do udziału w formie zdalnej na platformę Google Meet: https://meet.google.com/qei-tjtc-est