Otwarte seminarium naszego Zakładu i Oddziału Kartograficznego PTG

W piątek, 6 września br. mieliśmy zaszczyt wysłuchać trzech wyśmienitych kartografów z trzech kontynentów.  Nasi goście to aktywnie działający członkowie Międzynarodowej Asocjacji Kartograficznej (MAK):
Dr Amy Griffin (RMIT University in Melbourne, Australia, Vice-Prezydent MAK),
Prof. Arzu Çöltekin (FHNW, Szwajcaria, Przewodnicząca Komisji Geowizualizacji MAK),
Prof. Robert Roth (University of Wisconsin-Madison, USA, Przewodniczący Komisji UX MAK).

Goście wygłosili referaty na temat prowadzonych działań naukowych, pokazując piękne zróżnicowanie obszarów badawczych w kartografii:
Where there’s smoke, there’s fire: Reflections on mapping fire in AustraliaAmy Griffin,
Representing the 3d dimension in spatial sciences – from visualizing terrain to designing XR experiencesArzu Çöltekin,
MapStudy: An open source research tool for improving the design of interactive and online maps, Robert Roth.

Pomimo wakacyjnego czasu, zebranie przyciągnęło wielu gości w sali na naszym Wydziale, jak i na łączach online.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wydarzenia, a od nowego roku akademickiego zapraszamy na kolejne zebrania otwarte współorganizowane z OK PTG!