Członkowie naszego Zakładu na I Warszawskiej Konferencji Geograficznej

W dniach 19-21.09 br. odbyła się na naszym I Warszawska Konferencja Geograficzna, która nie obyła się bez reprezentacji naszego Zakładu, w roli organizatorów i jurorów, a przede wszystkim w roli prelegentów. Spośród ponad 100 zróżnicowanych geograficznie referatów wygłoszonych w czasie konferencji, sześć prezentowanych było przez naszych reprezentantów: pracowników, absolwentów i studentów.
Z czego jesteśmy niezwykle dumni: referat dr inż. Adriany Marcinkowskiej-Ochtyry zdobył nagrodę w konkursie na najlepszy referat! Ado, wielkie gratulacje, oklaski i wyrazy uznania za wyśmienitą treść merytoryczną i niezwykle interesujący sposób prezentacji!

Nasz Zakład wyśmienicie reprezentowali następujący prelegenci:
dr Anna Jarocińska z referatem pt. „Ocena potencjału informacyjnego danych teledetekcyjnych przydatnych do identyfikacji roślinności nieleśnej obszarów chronionych”
dr Marlena Kycko wygłaszając referat pt. „Zastosowania teledetekcji w badaniach muraw wysokogórskich”
dr inż. Adriana Marcinkowska-Ochtyra  z wystąpieniem „Serie czasowe danych teledetekcyjnych w badaniach interakcji człowiek-środowisko”
dr inż. Adrian Ochtyra prezentując referat „Ocena stanu drzew na terenie Warszawy za pomocą lotniczych zobrazowań hiperspektralnych oraz danych skaningu laserowego”

Szczególne brawa należą się naszym zdolnym studentom, którzy prezentowali wyniki swoich prac dyplomowych:
mgr Kacper Marek Sobczak wygłosił referat „Klasyfikacja sposobów zniekształcania informacji na mapach tematycznych publikowanych we współczesnych mediach”
lic. Adam Gonet zaprezentował referat „50 lat Olimpiady Geograficznej na mapach”
Wszystkim serdecznie gratulujemy👏👏👏