Wizyta studentów na wystawie dawnych map w Zamku Królewskim

Dnia 20 grudnia 2018 studenci pierwszego i drugiego roku specjalności Geoinformatyka, kartografia, teledetekcja wraz z pracownikami i doktorantami Zakładu odwiedzili wystawę „Piękne i rzadkie – najsłynniejsze mapy I Rzeczypospolitej z kolekcji dr. Tomasza Niewodniczańskiego” zorganizowanej w dostojnych wnętrzach Biblioteki Królewskiej na Zamku Królewskim. Wystawa prezentuje 45 dawnych map i jest kolejnym przedstawieniem najsłynniejszych map I Rzeczypospolitej z kolekcji dr. Tomasza Niewodniczańskiego. Wystawa powstała z okazji XXXII Ogólnopolskiej Konferencji Historyków Kartografii, która odbyła się na Zamku Królewskim.

Wizyta odbyła się dzięki gościnności Pana dr. Kazimierza Kozicy (stojący na lewo od portretu dr. Niewodniczańskiego), organizatora wystawy, a jednocześnie dawnego współpracownika dr. Tomasza Niewodniczańskiego. W czasie wizyty wysłuchaliśmy ciekawego wykładu, w trakcie którego Pan Doktor przybliżył nam każdy eksponat wystawy, niejednokrotnie zdradzając ciekawostki dotyczące map dawnych.

Wystawa będzie otwarta do 31 grudnia 2018 roku i szczerze zachęcamy do jej odwiedzenia.